Alfred Strejček


... herec, moderátor, hudebník, scénárista a pedagog


pokračovat dále
 

Archív novinek (2020 - 2023)


 

Srdečné zveme na ADVENTNÍ KONCERTY do Prosečnice - Šarlota Resort

Po tři adventní soboty se můžete těšit na zajímavé kulturní pořady, které pro Vás připravuje Alfred Strejček. Začínáme již v sobotu 2. prosince, kdy se můžete těšit na Loutnu českou spolu s Libuší Švormovou. Druhý adventní koncert se uskuteční v sobotu 9. prosince, kde vystoupí Vojtěch Havel, Irena Havlová, Marie Málková a Alfred Strejček. Třetí adventní setkání proběhne v sobotu 16. prosince a můžete se těšit na světoznámého operního pěvce Richarda Haana, dále na houslového virtuósa Tomáše Macha a na Jitku Morávkovou a Jitku Nešverovou. Těšíme se na Vás. Vstupné dobrovolné.

Srdečné zveme na ADVENTNÍ KONCERTY do Prosečnice - Šarlota Resort

 

ÚKLONA ČESKÝM KLASIKŮM

V sobotu 25. listopadu 2023 se můžete těšit na vystoupení s názvem: ÚKLONA ČESKÝM KLASIKŮM. Populární rozhlasový moderátor a básník FRANTIŠEK NOVOTNÝ, vzdává zasvěcenou, ale také humornou formou hold hudebním velikánům. Úryvky z jejich děl v unikátní instrumentaci přednesou: EVA ŠAŠINKOVÁ - kontrabas, MILOŠ ČERNÝ - housle, zpěv. Začínáme od 15:00 hodin, vstupné dobrovolné. Těšíme se na Vás.

ÚKLONA ČESKÝM KLASIKŮM

 

Premiéra Labyrintu světa a ráje srdce v Prosečnici

NPMK - Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského si Vás dovoluje pozvat ve středu 15. listopadu 2023 od 18:00 na premiéru projektu Labyrint světa a ráj srdce ve společenském sále v Šarlotě Resort Prosečnice. Hlavními aktéry budou Alfred Strejček, Štěpán Rak a Markéta Pánková. Pořad a následná beseda budou živě vysílány televizním portálem Inovace republiky.

Premiéra Labyrintu světa a ráje srdce v Prosečnici

 

TA NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ

Využijte jedinečnou příležitost opět zažít ve společném vystoupení mistra kytary ŠTĚPÁNA RAKA a mistra slova a přednesu ALFREDA STREJČKA. Šarlota Resort Prosečnice vás tímto srdečně zve na hudebně literární pořad u příležitosti 105. výročí vzniku Československé republiky s názvem: TA NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ Sobota 21. října 2023 v 15 hodin

Účinkují: Štěpán RAK a Alfred STREJČEK, Šarlota Resort, Prosečnice. Vstupné dobrovolné.

TA NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ - Sobota 21. října 2023 v 15 hodin

 

Koncert hudebního sdružení ČAROTAJ

Opět srdečně zveme do Šarlota Resort Prosečnice za Alfredem Strejčkem na koncert sdružení ČAROTAJ - Sobota 14. října 2023 v 15 hodin, Šarlota Resort. ČaroTaJ přináší lidové písně z moravsko-slovenského pomezí, rodného kraje sesterské dvojice zpěvaček, s originálním nástrojovým doprovodem a v úpravách, které ctí přirozený půvab folkloru, krásu jeho melodií, harmonií i textů. Síla sourozeneckého zpěvu vyniká díky virtuozitě hudebníků, jejich vkusu a uměleckému rozhledu.

Účinkují: Taťána ROSKOVCOVÁ a Jitka NOVOTNÁ — zpěv, Petr VALÁŠEK — basklarinet, zpěv; Ondřej ROSKOVEC — fagot, klavír, zpěv; Jan KELLER — violoncello, zpěv

ČAROTAJ - Sobota 14. října 2023 v 15 hodin, Šarlota Resort

 

Erben stále živý - balady se sbírky Kytice

Opět srdečně zveme do Prosečnice. V sobotu 23. září 2023 od 15 hodin se skuteční v Šarlota Resort pořad s názvem ERBEN STÁLE ŽIVÝ . Balady se sbírky Kytice přednesou a okomentují Václav Martinec a Alfred Strejček. Hudební doprovod: Tomáš Svoboda, Helena Půlpánová, Michaela Temnyaková. Vstupné dobrovolné, těšíme se na setkání v Prosečnici.

Erben stále živý - balady se sbírky Kytice

 

Srdečně zveme do Prosečnice na „Hudba v obrazech a Obrazy v hudbě“

Ředitelka Šarlota Resort & Care Miroslava Brožová si Vás dovoluje pozvat na koncert „Hudba v obrazech a Obrazy v hudbě“, který se koná v sobotu 30. září 2023 od 15:00 hodin v Šarlota Resort & Care Prosečnice 10, Krhanice.

ÚČINKUJÍ: Václav HUDEČEK - housle, Alžběta VLČKOVÁ - violoncello, Lukáš KLÁNSKÝ - klavír, Výtvarník - Jiří KLÖSEL, Pořadem provází - Alfred STREJČEK. Svou účast prosím potvrďte nejpozději do úterý 26. září 2023 na tel. číslo +420 778 431 700 nebo e-mail: recepcesarlota@sarlotaresort.cz

Hudba v obrazech a Obrazy v hudbě

 

Srdečně zveme do Prosečnice na „TRAMPSKÝ POTLACH“

Ředitelka Šarlota Resort & Care Miroslava Brožová si Vás dovoluje pozvat na „TRAMPSKÝ POTLACH“, který se již podruhé koná v krásném prostředí anglického parku Resortu Šarlota v sobotu 2. září 2023 od 15:00 hodin - Letní přírodní scéna, Šarlota Resort & Care Prosečnice 10, Krhanice. Učinkuji: Štěpán Rak, Mirek Paleček, David Vávra, Matěj Rak, Franta Vlček a hosté. Pořadem provází Alfred Strejček. Svou účast prosím potvrďte nejpozději do úterý 29. srpna 2023 na tel. číslo +420 778 431 700 nebo mail: recepcesarlota@sarlotaresort.cz

TRAMPSKÝ POTLACH

 

Srdečně zveme do Šarlota Resort - jaro 2023

František z Assisi

 

Drahá mamá - Daniela Kolářová a Máša Málková

 

O dívce jménem Agnes

 

Jan Skácel - Žebřík do nebe

 

Josef Vejvoda - vznik a osud Škoda lásky, sága rodu Vejvodů

 

 

Pozvánka na pašijový koncert

Ředitelka Šarlota Resort & Care Miroslava Brožová si Vás dovoluje pozvat na jeden z nejslavnějších pašijových koncertů, kompozici Josefa Haydna (1732–1809) SEDM POSLEDNÍCH SLOV NAŠEHO VYKUPITELE NA KŘÍŽI, který se koná v sobotu 25. března 2023 od 15:00 hodin v Šarlota Resort & Care Prosečnice 10, Krhanice. Účinkují: Janáčkovo kvarteto, Miloš Vacek: první housle, Richard Kružík: druhé housle, Jan Řezníček: viola, Břetislav Vybíral: violoncello, Alfred Strejček. Účast prosím potvrďte nejpozději do úterý 21. března 2023 na tel. číslo +420 778 431 700 nebo e-mail: recepcesarlota@sarlotaresort.cz

Pozvánka na pašijový koncert

 

 

Adventní setkání - křest knihy, 17. prosince 2022

Srdečně zvu na adventní setkání do Prosečnici. V sobotu 17. prosince 2022 od 15 hodin se na Vás budeme těšit společně s Jiřím Hlaváčem a dalšími milými hosty, se kterými slavnostně pokřtíme novou knihu s názvem V objetí múz. Můžete se dále těsit na Petra Kostku, Milenu Steinmasslovou, Jitku Štolovou a Štěpána Škorpila. Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno. Váš Alfred Strejček - průvodce pořadu

Adventní setkání - křest knihy V objetí múz

 

 

Adventní koncert - Loutna česká, 3. prosince 2022

Srdečně zvu na první adventní koncert v Prosečnici. V sobotu 3. prosince 2022 od 15 hodin se na Vás budeme těšit společně s Milenou Steinmasslovou a populárně vokálním instrumentálním souborem Loutna česká. Vstupné dobrovolné. Váš Alfred Strejček

Adventní koncert - Loutna česká

 

 

Hrejme dále - audiokniha - CD mp3 / novinka 2022

Hrejme dále ... aneb Jak jsme přežili osobní katastrofu. Dva umělci, současně dva sportovci. Jedna zákeřná choroba. Dva strhující příběhy o pevné vůli a cestě za návratem do normálního života. Čtou Alfred Strejček a David Vávra. Úvodní rozhovor vede Jan Kovařík. Hudební doprovod Štěpán Rak a Raven.

V roce 2020 vydal Alfred Strejček společně s Davidem Vávrou knihu s názvem Hrejme dále. Nyní přichází tato kniha jako audionahrávka, samozřejmě v podání nezaměnitelného hlasu Alfreda Strejčka a v podání Davida Vávry.

Natočeno 5.7.2022 v Šarlota Resort Prosečnice, formát - mp3 na CD nosiči, celkový čas: 2 hodiny 30 minut.

Hrejme dále - audiokniha - CD mp3 / novinka 2022

 

 

Staročeské vánoce

Vánoční muzicírování z 19. století aneb jak se o Vánocích slavilo před 200 lety. Soubor vtipných, svižných, přesto zapomenutých koled z různých konců republiky vypátrala a pro toto album zaranžovala zpěvačka Kateřina Kosová. V sestavě housle, violoncello, příčná a zobcová flétna se podařilo zachytit atmosféru Vánoc ve venkovské chaloupce 19. století.

Nahrávka je protkána četbou vánočních textů J. Vrchlického, F. Šrámka, J. Čepa, B. Bridela a evangelia v mistrovském podání Alfreda Strejčka. Neznámá kresba Josefa Lady na titulní straně zve k poslechu vánočního CD, jaké dosud na trhu nebylo.

Staročeské vánoce

 

 

Český Rozhlas Dvojka - Dobré ráno, 30. října 2022

Srdečně vás zvu k poslechu Dobrého rána v neděli 30. října 2022. Český rozhlas mi umožnil moderovat nedělní Dobré ráno od 6 do 8 hodin a to přímo z Prosečnice. Těším se na Vás!

Český Rozhlas Dvojka - Dobré ráno, 30. října 2022

 

 

Mezinárodní hudební festival Eduarda Nápravníka - sobota 8. října 2022

Srdečně zveme na hudební festival, na kterém vystoupí: Alfred Strejček, Prof. Jiří Hlaváč, Felix Slováček jr., Pavlína Senič, Vjačeslav Grochovskij. PROSEČNICE - Sanatorium Šarlota Resort, sobota 8. října 2022 od 15:00 hodin. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na Vás.

Sobota 9. dubna 2022 - SEDM POSLEDNÍCH SLOV NAŠEHO VYKUPITELE NA KŘÍŽI

 

 

ŠARLOTA JUBILUJE - JANÁČKOVO KVARTETO

Paní Miroslava Brožová a pánové Alfred Strejček a Jiří Michal si Vás dovolují pozvat na čtvrtý pořad slavnostního cyklu „ŠARLOTA JUBILUJE“, který se koná u příležitosti 100. výročí otevření Sanatoria v sobotu 15. října 2022 od 15:00 hodin, v Šarlota Resort & Care Prosečnice 10, Krhanice.

Účinkují: JANÁČKOVO KVARTETO - Miloš Vacek: první housle, Richard Kružík: druhé housle, Jan Řezníček: viola, Břetislav Vybíral: violoncello

PROGRAM: Josef Ignác Pleyel, Leoš Janáček, Antonín Dvořák, Josef Suk, Petr Iljič Čajkovskij. Úvahy Gabriela Garzíi Marquéze, Alberta Einsteina a Jana Amose Komenského přečte Alfred Strejček.

Svou účast prosím potvrďte nejpozději do úterý 11. října 2022 na tel. číslo +420 778 431 700 nebo mail: recepcesarlota@sarlotaresort.cz
Vstupné dobrovolné. Těšíme se na Vás.

Sobota 15. října 2022 - JANÁČKOVO KVARTETO

 

 

Autorská setkání

Sanatorium Šarlota Resort Prosečnice Sanatorium vás srdečně zve na pořad z cyklu Autorská setkání, hostem Alfreda Strejčka bude Stanislav Kubín - básník a literát, autor nezapomenutelných rozhovorů s Miroslavem Horníčkem. Sobota 17. září 2022 v 15 hodin, Šarlota Resort Prosečnice, vstupné dobrovolné.

Šarlota Resort Prosečnice

 

 

Autorská setkání

Sanatorium Šarlota Resort Prosečnice Sanatorium vás srdečně zve na pořad z cyklu Autorská setkání, hosty Alfreda Strejčka budou: Alena Hyhlíková - lékařka a literátka, Jan Brabenec - výtvarník, literát a dramatik. Sobota 21. května 2022 v 15 hodin, Šarlota Resort Prosečnice, vstupné dobrovolné.

Šarlota Resort Prosečnice

 

 

Český Rozhlas Dvojka - Dobré ráno, 5. června 2022

Srdečně vás zvu k poslechu Dobrého rána v neděli 5. června 2022. Český rozhlas mi umožnil moderovat nedělní Dobré ráno od 6 do 8 hodin a to přímo z Prosečnice. Těším se na Vás!

Český Rozhlas Dvojka - Dobré ráno, 5. června 2022

 

 

Libuše Švormová a Alfred Strejček

Jana Marshall a Šarlota Resort Prosečnice Vás srdečně zvou na přátelské setkání v jehož rámci se představí v hereckém recitálu paní Libuše Švormová - držitelká Hlavní ceny Thálie za celoživotní herecké mistrovství. Slovem provází Alfred Strejček. SOBOTA 23. dubna 2022 od 15:00 hodin, Šarlota Resort Prosečnice, omezený počet míst - prosíme o rezervaci na tel.: 778 431 700 nebo 317 712 300. Vstupné dobrovolné. Těšíme se na Vás.

Libuše Švormová a Alfred Strejček - Šarlota Resort Prosečnice

 

 

26. března 2022 - slavnostní odpoledne u příležitosti 430. výročí narození Jana Amose Komenského

Vážení přátele, kamarádi, přátelé kultury.
Srdečně Vás zvu na slavnostní odpoledne u příležitosti 430. výročí narození Jana Amose Komenského.

Potkáme se opět v Šarlota Resort v Prosečnici v sobotu 26. března 2022 od 15 hodin.

Můžete se těšit na filmový dokument Ivany Křenové o našich cestách po světě se Štěpánem Rakem s koncertem Vivat Comenius. Dokument uvede a více pohovoří ředitelka NPMK PhDr. Markéta Pánková. Dále se můžete těšit na Františka Kreuzmanna, který přednese ukázky z díla Jana Amose Komenského za hudebního doprovodu flétnistky Lenky Kozderkové.

Následovat bude fragment koncertu Vivat Comenius, ve kterém vystoupím já, Alfred Strejček, společně se Štěpánem Rakem. U příležitosti výročí Komenského byla též vydána kniha Comenius at a Glance autorky PhDr. Markéty Pánkové.

Těšíme se na společné setkání v Prosečnici.
Váš Alfred Strejček.

26. března 2022 - slavnostní odpoledne i příležitosti 430. výročí narození Jana Amose Komenského

 

 

Koncert k životnímu jubileu Alfreda Strejčka

Vážení přátelé, kamarádi,
srdečně zvu na koncert do Šarloty, který se uskuteční v sobotu 30. října 2021 od 15:30 hodin. Na koncertě vystoupí Prof. Jiří Hlaváč a Pavlína Senič. Koncert se koná u příležitosti mého životního jubilea. V rámci koncertu zazní i slavné operní árie v provedení sólistky Státní opery Praha, sopranistky Pavlíny Senič.
Těším se na setkání, Alfred Strejček.

Koncert k životnímu jubileu Alfreda Strejčka

 

 

Jiří Pavlica a Hradišťan - Šarlota Resort, 15. listopadu 2021

Koncert legendárního souboru, v jehož čele stojí hudební skladatel, zpěvák a houslista Jiří Pavlica. V rámci koncertu bude připomenuto životní jubileum Alfreda Strejčka a za účasti autorů pokřtěna kniha pohádek Jakuba Nvoty a Terezy Kostkové.

Jiří Pavlica a Hradišťan - Šarlota Resort, 15. listopadu 2021

 

 

Rozhovor pro časopis Revue 50 plus

Pod odkazem níže naleznete rozhovor pro zářijové číslo časopisu Revue 50 plus. Rozhovor připravila šéfredaktorka Vlasta Cibulová. Přeji příjemné počtení a děkuji za rozhovor paní Vlastě. Váš Alfred Strejček

Rozhovor pro časopis Revue 50 plus
zobrazit rozhovor

 

 

Kulturní podzim v Prosečnici

Vážení přátelé, kamarádi,
přijměte prosím srdečné pozvání na výlet za kulturou do Prosečnice - Šarlota Resort, kde jsem pro Vás připravil tři pořady v rámci bloku Kulturní podzim v Prosečnici.

První a druhé setkání máme již úspěšně za sebou. Celý cyklus zakončí setkání v sobotu 2. října 2021 opět od 15 hodin. V pořadu JEN LÁSKA PEVNÁ JE A VÍRA, KDO MILUJE TEN NEUMÍRÁ se můžete těšit na vystoupení Josefa Krčka, který vede vokálně instrumentální soubor CHAIRÉ, dále pak na SMÍŠENÝ PĚVECKÝ SBOR CODEX TEMPORIS a také na mé vystoupení.

Těším se na Vás a přeji hezký kulturní podzim.
Váš Alfred Strejček

 

Kulturní podzim v Prosečnici

Upozornění: u vstupu je nutné se prokázat antigenním testem, potvrzením o očkování nebo potvrzením o prodělání covidu. Kdo nemá, je možné přímo na místě (jelikož se jedná o zdravotnické zařízení a mohou testovat) provést test za poplatek Kč 220,-

 

 

Písně ztraceného ráje - Hoši od Bobří řeky - audionahrávka

 

Písně ztraceného ráje - Hoši od Bobří řeky - audionahrávka

 

Vážení přátelé. Dovolujeme si Vám společně se Štěpánem Rakem nabídnout Pořad Písně ztraceného ráje, věnovaný Jaroslavu Foglarovi.

Měli jsme v životě to štěstí nejen Jestřába osobně potkat, ale stát se jeho přáteli. Poznali jsme jej ještě v dobách, kdy měl svou skautskou klubovnu v Praze na Žižkově, kterou si pak, už vážně nemocen, přestěhoval do nemocničního pokoje v Krčské nemocnici, kde také nakonec odešel i do skautského Nebe.

Tento pořad, inspirovaný především Hochy od Bobří řeky měl Jestřáb moc rád a když už byl ve vážném stavu, nikdy nezaváhal, když jsme za ním přijeli, abychom jej za doprovodu zdravotní sestry vzali na některé z našich představení. Sedával uprostřed nás a vždy došlo na povídání s jeho “Hochy od Bobří řeky”, jichž byl plný sál, kteří téměř ani nedýchali při Jestřábových vyprávění o bobřících, či Písni úplňku. Byla to jímavá setkání na která nikdy nezapomeneme.

Scénář se souhlasem autora zpracoval Alfred Strejček a společně s naším vzácným kamarádem a šerifem radotínské osady Hobart camp Standou Kadlecem (mezi trampy zvaným Dědek), jsme vytvořili i autorské písně, které pořad provázejí. Jednu z nich napsal také Jan-Matěj Rak.

Věříme, že se vám tato unikátní nahrávka bude líbit a pomůže vám překonat i tíseň, strach a nejistotu této přetěžké doby.

 

Poslechněte si ukázku:koupit v e-shopu »

 

 

Kniha - Hrejme dále

Drazí přátelé, rád bych Vám nabídnul novinku roku 2020 - Knihu s názvem Hrejme dále. Tuto knihu jsme vydali společně s Davidem Vávrou a Pavlem Pafkem v nakladatelství Maxdorf. Knihu můžete zakoupit on-line v e-shopu.

Oficiální anotace knihy: Dva zcela odlišné osudy, propojené podobnou osobní tragédi. Kniha dvou osobností, popisujících svůj boj s náhlou nemocí, která je upoutala na lůžko. Bojovali a bojují nejen o to, aby mohli opět chodit a být soběstační, ale aby vůbec přežili. Dvě různé, a přesto tak podobné výpovědi o stavu duše, která bojuje o přežití a o kvalitu života. Herec, moderátor, hudebník, scenárista a pedagog Alfred Strejček onemocněl Guillainovy´m-Barrého syndromem. Díky spolku SILOU HLASU, z.s. mohl napsat svoji část knihy výhradně za pomoci svého hlasu. Architekt a herec David Vávra se zase dlouho potýkal s neuvěřitelnými následky boreliózy. Příběhy obou mužů jsou doplněné pohledy jejich partnerek a také lékařů. Všechny tyto osudy spojil dohromady profesor Pavel Pafko a Nadace ETERNITY pomohla zrození jedinečného příběhu v knižní podobě.


Hrejme dále

 

koupit v e-shopu »

 

 

 

Cena Františka Filipovského

Drazí přátelé, v září 2020 jsem obdržel prestižní cenu Františka Filipovského za celoživotní herecké mistrovství v dabingu. Z celého srdce děkuji! 26. ročník udílení Cen Františka Filipovského se konal v sobotu 19.9.2020 v sále Občanské záložny v Přelouči. Podívejte se prosím na malou fotogalerii z tohoto slavnostního večera. Celý slavnostní večer můžete sledovat ze záznamu na stránkách České televize.

celý článek na:
https://www.cffd.cz/fotogalerie/26-rocnik-2020-183cs.html?ftresult=Alfred+Strej%C4%8Dek

 

 

Jan Amos Komenský podle Alfreda Strejčka

Duchovní souznění a propojení životních příběhů může někdy překlenout staletí. Právě tak je to v případě herce Alfreda Strejčka, kterého celý život fascinuje Jan Amos Komenský.

celý článek na:
https://dvojka.rozhlas.cz/jan-amos-komensky-podle-alfreda-strejcka-8171367

 

 

„Čtyři měsíce jsem žil v představách.“ Alfred Strejček nenaplnil prognózy lékařů

„Měl jsem vysílat Dobré ráno Česko. Večer jsem si byl zaběhat, v noci přišly bolesti a ráno jsem nebyl schopen pohybu,“ vzpomíná Alfred Strejček. Síly teď sbírá v sanatoriu, kam se za ním pro rozhovor vydala Tereza Kostková.

celý článek na:
https://dvojka.rozhlas.cz/ctyri-mesice-jsem-zil-v-predstavach-alfred-strejcek-nenaplnil-prognozy-lekaru-8142450

Management and booking
Jana Marshall

Nábřeží SPB 452/22
708 00 Ostrava-Poruba

Jana Marshall - zastoupení umělců, management
telefon
+420 731 655 897